Jump to content

Photo

Buducnost Air Serbia Virtual?

• Please log in to reply
17 replies to this topic

#1 Sava

Sava

Events Coordinator

• Administrators
  • 1,556 posts
  • VATSIM ID:1109329

Posted 03 August 2013 - 07:01 PM

Pozdrav svima.

Sa obzirom da svi znate sta se desava sa Jat-om u real lifu, a i da Air Serbia Virtual vec postoji, hteo sam da vas pitam za misljenje.

Naime, Air Serbia Virtual trenutno simulira operacije fiktivne izmisljene kompanije. Ali sa obzirom na nastanak prave Air Serbia, meni je malo glupo da nosimo 'isto' ime, a da mi simuliramo nesto deseto. U skladu sa tim, postoji nekoliko mogucnosti, a ja vas pitam sta mislite da je najbolje.

1. Da se nista ne manja. Ime/logo/livery ostaje isti, kao i ono sto simuliramo.

2. Menjamo ime/logo/livery i simuliramo idalje fiktivnu kompaniju, samo sada pod drugim 'brendom', i otvorimo odvojenu Air Serbia Virtual koja ce simulirati operacije prave kompanije.

3. Ostajemo Air Serbia Virtual ali pocinjemo od nekog trenutka da simuliramo operaciju prave kompanije.

4. neka vasa varijanta?

Naravno, jos sigurno nekoliko meseci, dok se prava kompanija skroz ne stavi na noge i uspostavi, mi sigurno nastavljamo kao do sada, ali je pametno da vec sada planiramo.

Naravno da mogu da uradim sta ja mislim, ali sam se odlucio za ovaj korak prvenstveno jer VA ne cinim samo ja. Bitno je sta piloti zele, kako bi i sama VA bila bolja i aktivnija.

Uglavnom, kapirate valjda.

Poz.

#2 Sava

Sava

Events Coordinator

• Administrators
  • 1,556 posts

Posted 05 August 2013 - 06:33 PM

Niko?

#3 Cane

Cane

Captain

• Members
  • 1,456 posts
  • VATSIM ID:965124

Posted 05 August 2013 - 07:05 PM

Ja sam ti  donekle opisao kako je to bilo nekada u JAT VA.Neobavezno u sustini, sa velikim akcentom na kvalitet i grupno letenje.
Ali su to bila druga vremena,drugi ljudi i mozda cak drugaciji odnos tih ljudi ka vazduhoplovstvu generalno,a zatim ka celoj prici vezanoj prvenstveno za Fs, za VATSIM i za VA.
Najbolje odgovore bi dobio upravo od njih,ali je veliku vecinu zivot malo udaljio (savim opravdano) od virtualnog letenja i ovog vida onlajn zabave.
Mozda bi bilo dobro da sadasnji clanovi Air Serbia VA prelistaju teme u JAT VA sekciji ovog foruma i tu pronadju neke odgovore-kompromise,citajuci neke teme koje su manje vezane za tehnicku stranu letenja,a vise ukazuju na sam odnos ka prici zvanoj onlajn letenje.

Ne bih da uticem na tebe i tvoj odnos ka svemu ovome ovim sto cu napisati...da me ne shvatis preozbiljno :)

Neka kontrolisano-opustena varijanta u bilo cemu je mnogo prijemcivija nego neka oficijelna i relativno kruta (iako dobronamerna)   :)

Edited by Cane, 05 August 2013 - 07:07 PM.

#4 Sava

Sava

Events Coordinator

• Administrators
  • 1,556 posts

Posted 05 August 2013 - 08:33 PM

Jasno mi je to, ali me zanima konkretno od ovih sada koja bi ih od ove 3 opcije (ili neka njihova, cetvrta) najvise zainteresovala da lete u VA. To me zanima, mozda se nisam lepo izjasnio, a mozda se samo ne razumemo Cane. :D haha

#5 Cane

Cane

Captain

• Members
  • 1,456 posts

Posted 05 August 2013 - 09:16 PM

Ma razumeo sam ja sta si gore pitao.
Eto,neka ceo moj prethodni post bude odgovor za  stavku broj 4   :)

Edited by Cane, 05 August 2013 - 09:17 PM.

#6 yufighter

yufighter

Captain

• Members
  • 249 posts

Posted 05 August 2013 - 09:22 PM

Na zalost ne letim online, a ove godine nikako, ali mi se najvise dopada opcija 3.

#7 Tosa

Tosa

Captain

• Members
  • 1,083 posts
  • VATSIM ID:966410

Posted 06 August 2013 - 10:35 AM

Savo meni je treca opcija ok kao sto sam ti onda i rekao. Za sada neka Air Serbia Virtula radi kako je radila sve dok prava Air Serbija ne zazivi i ne pocne da leti. Koristite vase logoe, teksture za avione pozivne znakove, rute itd. Onog trenutka kada prava Air Serbija krene sa postojanjem a to je ako se ne varam 1. januar 2014. onda i mi tj. ti kao glavni treba da napravis reorganozaciju u Air Serbia Virtual. Znaci, nove boje, pozivni znak koji ce koristit parava Srbija, rute itd. Po meni, glupo je praviti sad neku drugu fiktivnu kompaniju, ovu postojecu nesto budziti ili sta vec. Jedna VA nam je sasvim dovoljna koja ce simulirati pravu.

E sad i tu se pokrecu mnoga pitanja. Npr. izbora ruta, leteti one koje i prava kompanija leti, kako leteti neke svoje rute van standardnih ( ona fora sa carterom je odlicna ), izbor aviona, za FSX nema krsten ATR ali ima bolesno dobar Das 400 ( pa da ovaj menja ATR-a jer su tu negde sa karakteristikama ). Skoro svi letimo PMDG 737 koji je isto ludacki dobar a isto tako nema neki sad bas dobar Airbus koji bi zamenio PMDG. I jos mnogo toga.

Znaci u kratkim crtama, da trenutna Air Serbia radi kako je do sad radila do zvanicne Air Serbie a onda reorganizacija u postojecoj VA i presaltavanje na nove boje, pozivni znak itd.

Inace Air Serbija Virtual ima odlican sajt i super acars. Po meni ozbiljna prica vredna postovanja. JAT-a vise nema pa ni JAT VA i trebalo bi da se svi lagano oblacimo u novo ruho :)

#8 Cane

Cane

Captain

• Members
  • 1,456 posts

Posted 06 August 2013 - 11:09 AM

Evo Tosa bas napisao jasno.
Ja sam ono moje stavio pod 4,ali zapravo se slazem sa Tosom.
Peglamo kako je sada zamisljeno u Air Serbia VA,a kasnije...da ne ponavljam Tosine reci.

I nikako praviti neku paralelnu VA.To je uvek razvodnjavalo pricu i ljude.Pa taman da se nista i ne menja u nacinu rada sadasnje Air Serbia...vec je formirana i  dobro funkcionise u svim aspektima.

A sve drugo sto  bi bi se pojavilo sa tim nazivom bilo bi suvisno i plagijat...Ovde zapravo mislim na to da se nadam da se nece naci neko sujetan pa krene da busi cetvrtastu rupu na saksiji i greje vodu duvanjem u bojler....pa na kraju ne bude jedna grupa od 50 nego 20 grupa od po 2 clana...osnivac i najbolji drugar iz obdanista....(ovde nema mesta smajliju).

Teraj Savo...tu smo jer volimo virtualno letenje (imamo vremena),pa cemo da poguramo uzbrdo lakse.

#9 Tosa

Tosa

Captain

• Members
  • 1,083 posts
  • VATSIM ID:966410

Posted 06 August 2013 - 01:35 PM

Da, tako je Cane, sa dve VA bi se napravila dodatna konfuzija i po meni je to bespotrebno. Znaci reorganizacija postojece Air Serbije Virtual kad za to dodje vreme prema stvarnoj. Eto, to je moje misljenje pa kako se odluci.

#10 Sava

Sava

Events Coordinator

• Administrators
  • 1,556 posts

Posted 09 August 2013 - 07:57 PM

Hvala na dosadasnjim odgovorima. Hteo bi i ostale da cujem.

Sto se tice toga da pocnemo da simuliramo operacije prave Air Serbia, to nije losa ideja, ali se postavlja pitanja oko kvalitetnih adonova za Airbus. A glupo je da letimo B737 ako vec ocemo da simuliramo pravu kompaniju.

Sta mislite?

#11 Nikola

Nikola

Captain

• Members
  • 3,001 posts
  • VATSIM ID:951874

Posted 09 August 2013 - 08:40 PM

A319 neces naci nigde (da valja), a ni ATR, tako da je najpametnije da zamenis ATR sa Dashom, a A319 sa NGXom

#12 Vlada

Vlada

Captain

• Members
  • 102 posts
  • VATSIM ID:1068547

Posted 09 August 2013 - 08:56 PM

Da sam na tvom nestu, ako bih se odlucio da simuliram RL AIr Serbia, onda bih postovao njihov red letenja i tipove a/c , bez obzira na kvalitet addon-ova. Naravno ovo vazi za letove za koje ce da se popunjava onaj ACARS , phoenix ili kako se vec to cudo zove...naravno svako moze da uzme bilo koji drugi a/c i da leti sa sa pozivnim znakom air serbia , samo nece se za njega registovati taj let u okviru Air Serbia.... na taj nacin koliko sam video funkcionise i British Airways virtual i jos neke kvalitetne VA...

#13 Cane

Cane

Captain

• Members
  • 1,456 posts

Posted 09 August 2013 - 09:58 PM

A319 neces naci nigde (da valja), a ni ATR, tako da je najpametnije da zamenis ATR sa Dashom, a A319 sa NGXom

Ovo jeste tako u slucaju FSX-a...ja drljam i dalje slatko Fs9 .Imam i FSX(prezahtevan mi je za onlajn) i X-plane(nemam addonove)
U sustini mogu sve sto bi bilo u ponudi za letenje da ispratim.Ne smetaju meni ni neki freeware sa VAS FMC. Racunaj ne neke koji imaju samo Fs9.
Mozda je moguce da za letove ATR-a stoji opcija i za njega i za Dash.Slicno mozda i za Airbus.Da idu i 319 i 320.Za Boing je vec lakse...ima ga gde `oces .

Ovo za letove...Meni je u redu da budu ove sto se lete u RL i da one idu kroz ACARS.Kada neko leti nesto vezano za neki event(kod nas ili preko),mozda da postoji i tu neka opcija tipa carter koja ce takodje da se loguje,ako nekome to odgovara.Ako ne.onda ovo sto kaze Vlada...Okacis svoj reg iz Air Serbia i letis sta i gde hoces,za svoju dusu......ili...
Ili kao u JAT VA.Kroz ACARS je moglo sve sto neko leti i gde god da leti.Ovo je samo napomena....Moze se pojaviti neko ko voli DC3 recimo .

Opet...Mora se racunati i na moguce letace koji zele mozda da budu clanovi AS VA,ali nece koristiti ACARS...mrzi ih da to rade...ne vole...i slicno.Ja licno tu opciju ni u JAT VA nisam,a ni ovde ne shvatam kao obavezu,vec samo kao nesto sto mi je interesantno.

Eto...Sada lagano sirimo pricu i moguce opcije...Taman da u narednih par meseci izbor mogucnosti koje navodimo,pocne lagano da se suzava i kristalise.

@Savo

Bilo bi dobro da se stariji aktivni clanovi Air Serbia sa onog foruma ukljuce u ovu diskusiju na ovom forumu.I njih se ovo podjednako tice.Onaj forum je ipak na engleskom i neka ostane...zbog stranaca koji su u VA.  A ostali da dodju ovde...i ne smao zbog ovoga . Najzad...Ovaj deo foruma i pripada Air Serbia VA.

Bilo bi dobro zbog nekog balansa tokom ove price.Cisto da ne bude "subjektivna" na neki nacin.

Edited by Cane, 09 August 2013 - 10:01 PM.

#14 Nikola

Nikola

Captain

• Members
  • 3,001 posts
  • VATSIM ID:951874

Posted 09 August 2013 - 11:35 PM

Da sam na tvom nestu, ako bih se odlucio da simuliram RL AIr Serbia, onda bih postovao njihov red letenja i tipove a/c , bez obzira na kvalitet addon-ova. Naravno ovo vazi za letove za koje ce da se popunjava onaj ACARS , phoenix ili kako se vec to cudo zove...naravno svako moze da uzme bilo koji drugi a/c i da leti sa sa pozivnim znakom air serbia , samo nece se za njega registovati taj let u okviru Air Serbia.... na taj nacin koliko sam video funkcionise i British Airways virtual i jos neke kvalitetne VA...

BAV leti NGX, cak je PMDG napravio livery za njih. Lete i concorde, iako u RL taj avion ne leti 10 godina. Ja licno ne bih leteo nikakav airbus dok se FSL ne pojavi.

#15 Adam

Adam

Captain

• Members
  • 249 posts
  • VATSIM ID:1173861

Posted 10 August 2013 - 07:32 AM

Meni je Sava zabrano da se obracam u ovoj temi...tako da dok Direktor :P ne kaze  da smem da progovorim....moje misljenje zna samo on :D

P.S Sava je gori od Michael O'Learya

#16 Vlada

Vlada

Captain

• Members
  • 102 posts
  • VATSIM ID:1068547

Posted 10 August 2013 - 10:53 AM

BAV leti NGX, cak je PMDG napravio livery za njih. Lete i concorde, iako u RL taj avion ne leti 10 godina. Ja licno ne bih leteo nikakav airbus dok se FSL ne pojavi.

Leti NGX, ali moze da se koristi kao zamena na rutama za B734, ne moze na rutama koje leti A319/320/321... Nije bitno, ja sam samo dao predlog kako bih ja uradio, mada najbolje je da to odlucis Savo ti i jos par ljudi koji ce najvise da lete, a ne mi koji cemo  verovatno da letimo 1-2 puta mesecno!

#17 Sava

Sava

Events Coordinator

• Administrators
  • 1,556 posts

Posted 10 August 2013 - 02:09 PM

Meni je prvenstveno cilj da budu kvalitetni addonovi za sta god da se odlucim. Na pamet mi je pala i ideja gde bi u okviru Air Serbia Virtual koja bi simulirala pravu kompaniju dodali B737 kao neku vrstu "legacy operations" (kao sto BAV radi sa Concordom itd.), a onda 733 mozemo da menjamo NGom u simu, jer u RL treba samo differences check koliko ja znam.

Kako ta ideja zvuci?

#18 Misha11000

Misha11000

Captain

• Members
  • 394 posts
  • VATSIM ID:997694

Posted 04 September 2013 - 01:48 PM

Ja sam za opciju 2 od ponudjenih . Takodje ako planiras zimsku sezonu nasao sam na ovom sajtu winter scedule za air serbia . ne znam koliko je sve tacno ili je to samo spisak lepih zelja ...

http://exyuaviation..../Winter 2013/14

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users